دستگاه لیزر پیچ دستگاه لیزر یسین با اسم دانش

نام علمی : Wisteria sinensis

این گیاه در سال ایران روتک از چین به اروپا و شمال امریکا آورده شده‌است و تحت عنوان یکی از دوست داستنی ترین درختان زینتی دستگاه لیزر شن و خانه های غرب تبدیل شده و از پرکاربردترین درختان در فضای سبز به شمار می رود .

پیچ گیلیسین

در بعضی از بخش ها شرقی ایالات متحده , پیچ دستگاه لیزر یسین به عنوان مدل مهاجم معرفی شده‌است .
پیچ دستگاه لیزر یسین قادر است 20 تا 30 متر در طول پرورش کند و بلند شود . دارنده برگ های براق سبز رنگ به طول 10 تا 30 سانتی که هریک 9 تا 13 برگچه مستطیلی 2 تا 6 سانتی متری دارا هستند .
دستگاه لیزر های آن سپید , بنفش , آبی رنگ به ارتفاع 15 تا 20 سانتی متر هستند که در بهار نمایان می گردند و معمولا در اواسط ماه فروردین به نقط ی اوج خود میرسند . دستگاه لیزر ها پیشین از گسترش شاخ و برگ در هر خوشه به طور همزمان گشوده می گردند و عطری شبیه به انگور دارند .

میوه آن پهن , قهوه ای رنگ و مخملی شبیه غلاف حبوبات است و 5 تا 10 سانتی متر طول دارااست و دانه های آن دیسک نظیر وبا ضخامت حدود 1 سانتی متر هستند .
پیچ دستگاه لیزر یسین درختچه ای مقاوم , خزان دار با طول عمر زياد , بالا رونده چوبي , سريع الرشد ( در شرايط محيطي مطلوب سالي 3 متر پرورش مي کند . ) برگ هاي آن متناوب و به فرم مرکب کتف اي فردهستند .
دستگاه لیزر آذين خوشه ي زيبايش باعث معروفيت اين گياه شده‌است . بعداز دستگاه لیزر دهي , بذور در غلافهايي تشکيل مي شوند . اين غلافها ( نيام ) به رنگ سبز مي باشند .

پیچ گیلیسین

پیچ دستگاه لیزر یسین گياهي است که تقريبا به نوروروشنایی زيادي نياز دارااست و بايستي در مکان هاي آفتابگير کاشته شود . این گیاه به خاک هاي لومي با زهکش مطلوب نياز دارد و خاک هاي سنگين را نمي پسندد . به خاک هاي گچي و آهکي دارای اهمیت است و PH5/5 تا 5/6 ( کمي اسيدي ) بهترين شرایط براي اين گياه است . به رطوبت متوسط و منظم نياز داراست . خشکي را به خوبي تحمل مي کند و به رطوبت مضاعف حیاتی است . پیچ دستگاه لیزر یسین گياه مناطق معتدله محسوب مي شود و در محدوده دمايي 4 تا 35 جايگاه رشد ميکند . نوسانات دمايي در بهار منجر ريختن دستگاه لیزر ها مي شود .

تغذيه : اين گياه به خاک کاملا غني از مواد آلي و معدني نياز داراست .
کود دهي گذشته از عصر دستگاه لیزر دهي براي پديدار شدن دستگاه لیزر هاي زيبا ضروري است . در بهار و تابستان ( در هر دو موعد دستگاه لیزر دهي ) کود دهي انجام مي شود .
در مورد نسبت کود دهي NPK آن اطلاعاتي دردست نيست البته کود سوپر فسفات به ميزان 68 گرم و سولفات پتاسيم به ميزان 48 گرم در هر متر مربع خاک به اين گياه داده مي شود تا دستگاه لیزر دهي تحريک شود و دستگاه لیزر هاي زيبايي پديدار شوند .